1. – 2. kolo II.ligy mužů – Pardubice

Tak jsme se dočkali, dalo by se říct. V sobotu 2. října 2021 jsme se vydali do dalekých Pardubic. Auto s početnější posádkou ve složení Hága, Pavel, Jarouš, Vence, Dominik a Mišák řídil Luky Pospec. S Trhačem jeli Balda, Bejk a Kokin. Na sraz v Tišnově auto z Brna dojelo trochu později, ale na zdárný a poklidný dojezd včas to naštěstí nemělo vliv. V Pardubicích už na nás čekal Kuba, který si dvojzápasem zpříjemnil cestu z Prahy do Č. Třebové. Sestava teda byla kompletní a mohli jsme jít na věc.

———

Pardubice – Drásov 3:0 (23,22,19) a 3:2 (22,-18,18,-27,11)

První zápas jsme začali ve složení Venca na liberu, na smeči Bejk s Mišákem, blokovali Trhač s Dominikem, na účku Balda a naproti Kokin. Do stavu zhruba 12 na obou stranách se nám docela dařilo. Dokonce jsme se dostali do zhruba tříbodového vedení. Pak se však soupeř pěkně rozehrál a vynikající obrana v poli a prakticky neomylné účko způsobili to, že jsme až do konce zápasu byli prakticky bezzubí a tahali za kratší konec. Na hřiště se postupně dostali všichni, hru se podařilo změnit, ale výborně hrající soupeř zvrat nepovolil. Výsledek 3:0 a odchod na polívku.

Druhý zápas jsme začali ve 13:00 místního času. Trhače na bloku vyměnil Jara a Mišáka Kuba. Zbytek sestavy zůstal stejný. Mezizápasová debata docela zabrala. Konečně jsme začali makat a hrát mnohem lépe. První dva sety byly naprosto odlišné od ranního zápasu, i když jeden set šel na konto domácích, jeden na naše. Třetí set jsme před koncovkou vybuchli. Ve čtvrtém setu už to vypadalo na rychlý odjezd domů, ale na poslední chvíli se nám podařilo set otočit a vynutit si pátý set. V tajbrejku po sérii taktických chyb soupeř odskočil na 13:11 a v poklidu dohrál i druhý zápas.
Pod čarou:- Koho by napadlo otevřít okýnko auta stojícího hned za fekálním vozem, které nejdřív pustil před sebe, se slovy: ¨To je z venku?¨ Neodnesl to jen Balda s pekelnou rýmou, která trochu mu povolila až na cestě domů.- V Pardubicích velice příjemné prostředí. Hezčí sokolovnu jsme ještě neměli tu čest navštívit. Teploučko, světlo a čisto.- V hospodě Na Rybárně jsme dostali snad nejlepší mezizápasovou polívku. I když Franta Císař má laťku hodně vysoko. Vilém 11 už takovej valčík nebyl.- Následuje klíčák s Komárovem. Snad předvedeme o kus bojovnější výkon. Bude víc než potřeba.- Vysočina je nádherná.