Turnaj Luleč 6. 8. 2022

Tak nám to začalo! A jako obvykle prvním turnajem nové sezóny 2022-2023 v Lulči. Vyrazili jsme v sestavě Balda, Bejk, Koudy, Máťa a Rouzí na smeči, Domino s Trhačem na bloku a na náhře Kokin. Z lavičky vše řídil Hagara.

Po 14ti denních vedrech si počasí vybralo slabší chvilku právě v sobotu v Lulči. Při odjezdu z Brna zhruba 7:50 začalo pršet a s přestávkami pršelo až do cca 11h. Pořadatelé se rozhodli každý zápas hrát od stavu 5:5, hrálo se na dva hrané sety.

Naše skupina byla takříkajíc smrtelná. Extraligový celek z Myjavy, směska okolo hráčů z VelMezu, tradičně silné Holubice a letošní vítězové extraligy kadetů z Beskyd. Ve druhé skupině byly celky Bučovic, Kojetína, Šlapanic a Zlína.

V prvním zápase, kde jsme kupodivu méně chybovali než soupeř, jsme porazili Holubice velmi těsně 2:0. Myjava, pozdější vítěz celého turnaje, nám moc šancí nedala, ale nutno podotknout, že jsme příliš takticky zápas nezvládli. Tudíž 0:2. S celkem VelMezu jsme odehráli výborný první set bez chyb. Ve druhém to v koncovce zaskřípalo, což vyústilo v konečný stav 1:1. Posledním zápasem proti kadetům z Beskyd jsme se protrápili k vítězství 2:0.

Konečná umístění týmů v naší skupině musely rozhodnout poměry míču, takže spolu s první Myjavou jsme postoupili do finálové skupiny my. Tuto skupinu doplnil z druhé skupiny z druhého místa celek Bučovic a z prvního celek Zlína. Zápasy ze základních skupin se započítávaly v té finálové.

První zápas proti extraligovému Zlínu už jsme hráli s nasazením jak v prvních zápasech ve skupině. Po, dá se říct, bezchybném a bojovném výkonu jsme vyhráli 2:0.

Posledním zápasem pro nás byl ten s Bučovicemi. V prvním setu nám 2x vyšlo podání a zhruba 6ti bodové řady Koudyho a Kokina poslaly první set do nás. Ve druhém už se nám tolik nedařilo na servisu a soupeř zaslouženě vyhrál – 1:1.

Podtrženo a sečteno: 1. Myjava, 2. Drásov, 3. Zlín a 4. Bučovice. Následovala závěrečná koupačka v Libuši, večeře Na Panelce a odjezd domů.

Pod čarou:

• Po příjezdu to nevypadalo dobře. Snad až do 11ti jsme seděli pod deštníky a čekali. A vyplatilo se. Organizátoři skvěle vysušili kurty a turnaj se odehrál jen s malými omezeními(na dva hrané od stavu 5:5). Pouze dva týmy z II. třídy se nechaly počasím odradit.
  • Celý turnaj nám šel přítah ať už byl na přítahu kdokoliv a i bojovnost byla v pořádku.
  • Podařilo se nám uhlídat všechny míče, se kterými jsme přijeli.
  • Není radno hecovat určité jedince ohledně rundy Božkovu hned po příjezdu. Tímto zdravíme Zděnka Boháčka a celý tým Pozořic.
  • Zlín a jejich přístup to je kapitola sama o sobě. Co víc k tomu říct?