Soustředění Letovice srpen 2022

Již tradičně se mládežnické týmy z Drásova zúčastnily soustředění v Letovicích. V týdnu od 22. do 26. srpna se zde setkaly tři družstva. Nejmladším týmem jsou holky, které budou v sezóně hrát jihomoravskou soutěž U18 a jejich trenéry jsou Tom a Jirka Rozman a Katka Skoupá. Z mého pohledu jsou holky moc šikovné a těším se na jejich úspěchy. Dalším holčičím týmem je již provařený celek s ikonickým názvem „Vydry Drásov“, které můžete potkat v okolí na zápasech jihomoravské soutěže juniorek U22. Jejich trenérem je Emil Čupera, avšak ten si vzal tentokrát na starosti organizační stránku soustředění (za to mu patří velké díky) a na místě trenéra jsem zastupoval já, Michal Jaroš. Třetím celkem je tým kadetů/juniorů, které má na starosti Dominik Jaroš a o B-tým se letos nově stará Lukáš Pospíšil. I když má většina kluků ještě kadetský věk, budou hrát společně s již ostřílenými frajery juniorskou 1. ligu. Nezbývá nám tedy než popřát všem hodně zdaru v sezóně.

 Jako každý rok se v Letovicích jednalo o vyvrcholení přípravy na novou sezónu s cílem zlepšit fyzičku, technické dovednosti jednotlivců, ale také sehranost na hřišti a celkový herní projev týmů jako celků. Cílem je vždy také, aby si týmy užily společný čas, lépe se poznaly a aby si všichni odnesli mnoho vzpomínek. Netřeba snad zmiňovat, že tohle jde snad všem našim svěřencům naprosto výborně a svědčila o tom snad každá noc v týdnu. Děti si zkrátka vyvolily život v nebezpečí, mučednictví a snad možná i smrt, vždyť nelze předvídat, jak to všechno skončí (kdo pozná hlášku z filmu, pište do komentářů!). Ale i když byli všichni trenéři nemilosrdní a jakoukoliv slabost po probdělé noci trestali dalším posilováním, všichni naštěstí přežili. Nakonec jsme po pátečním turnaji smíšených družstev zdárně ukončili soustředění a vydali jsme se zpátky domů.

Nutno říct, že všichni makali na sto procent a myslím, že všichni trenéři mohou být spokojeni. Vždyť celkově každý za oněch pět dní přežil asi 20 hodin tréninkového času, to už se snad projevit musí! No nic, nelze než doufat, že si kluci a holky něco odnesli do své budoucí hráčské kariéry.

Za tým trenérů bych rád poděkoval všem, kteří se jakkoliv zúčastnili a těším se na další rok.

Přejít na začátek