JM – KRAJSKÝ PŘEBOR U16 DÍVKY-kvalifikace

V sobotu se rozjela kvalifikace žákyň, kde se letos  přihlásilo celkem 32 týmů. Trochu nechápu systém nalosování kvalifikací, kde v naší skupině se střetly celky Milénova “A”, Kuřim, VK Brno a VS Drásov…..tedy celky z první třináctky loňské sezony a v některých skupinách byly nalosované týmy ze spodní poloviny a nově přihlášené s max. jedním týmem první desítky.

Nicméně na los jsme nehleděli a soustředili jsme se jen na svou hru. Na kvalifikaci jsme navíc vlivem zranění, hodů a dovolených odcestovali mírně oslabeni. 

Škoda prvního zápasu s Milénovu “A”, kde holky při pohledu na somatotyp soupeřek už do zápasu nastupovaly s poraženeckou náladou a přitom při pohledu na průběh zápasu si myslím, že jsme favoritky mohli daleko více potrápit. Konečný výsledek byl 0:2 (-12,-12) . 
Druhý zápas ve skupině nás čekal DDM Hippo Kuřim, tento zápas jsme měli od začátku pod kontrolou a v jeho průběhu se do hry zapojila celá lavička i tak jsme si vpohodě dokráčeli pro jednoznačnou výhru 2:0 (8,9) . 

Další těžký zápas nás čekal s VK Šelmy Brno, holky ze sebe setřásly nervozitu a zbytečný respekt ze soupeřek jako měly v prvním zápase, zdravě se namotivovaly a sehrály velmi krásný a bojovný zápas plný dlouhých výměn, kdy se bojovalo o každý míč,  trenéři zase o nějaký ten rok zestárnuli, ale ve vyrovnané  koncovce jsme nakonec i díky většímu klidu na servisu urvali výhru 2:1 (18,-21,13).

Bylo z toho druhé místo ve skupině a v posledním zápase jsme hráli s druhým týmem skupiny “A” a tím byl tým Milénova “B”. Od prvního míče se potvrzovalo, že v této skupině byli lehčí soupeři a do druhého setu jsme opět mohli nasadit celou lavičku. Poklidným a koncentrovaným výkonem jsme dokráčeli k výhře  2:0 (23,14).
Celkově jsme obsadili v naší části kvalifikace 3.místo a v prvním kole budeme hrát ve skupině “C” což byl zhruba náš cíl.

Přejít nahoru