JM – KRAJSKÝ PŘEBOR U16M-Chlapci-II.kolo

V prosluněné sobotní ráno 4.11.2023 se, na 2. kolo Jihomoravského krajského přeboru žáků do 16 let, náš tým vydal do Brna na ZŠ Vejrostova v Bystrci. Během dopoledne se tým Drásova utkal v prvním zápase s domácím týmem a ve druhém s Volejbalem Vyškov K.

Dnešní sestava byla maličko pozměněna oproti minulému úspěšnému kolu v Drásově. Našeho šikovného smečaře Vojtu tentokrát nahradil Radim, který minulé kolo hrál na postu blokaře a Tomáš, který se nám konečně uzdravil, si odbyl povedenou premiéru na postu blokaře v prvním zápase, který jsme vyhráli 2:0. Po pomalejším rozjezdu v úvodu prvního setu, se kluci rozehráli ke skvělému a přesvědčivému výkonu, především ve druhém setu.

Během přípravy na druhý zápas s Vyškovem se naši kluci zalekli jednoho z hráčů soupeře, který při rozehrávání na síti dominoval nejen svým vysokým vzrůstem. Proto museli oba trenéři našim klukům před zahájením hry dodat více odvahy a sebevědomí. Průběh prvního setu byl velice vyrovnaný. Na hráčích bylo vidět, že mají zbytečný respekt ze soupeře a hrají velice opatrně a dopouštěli se zbytečných chyb, proto si trenéři vyžádali oddech, který nám pomohl. Od toho okamžiku se začala hra otáčet v náš prospěch a závěru setu, díky tvrdému servisu Radima, patřil jednoznačně nám. V úvodu druhého setu byl na našich hráčích vidět mírný útlum, který záhy ukončil Tomáš tím, že konečně poslechl rady trenérů a poslal ze středu útočným odbitím prstama míč k zadní čáře soupře. Tato akce vyvoala u kluků novou vlnu nadšení a ze stavu 0:4 pro soupeře otočili stav hry na 5:4 pro nás. Od té chvíle byla hra velice vyrovnaná přibližně do stavu 11:11, kdy měl soupeř několika bodovou sérii z podání. Po našem vyžádaném oddechu se sice hra opět srovnala, ale v závěru setu nám soupeř opět odskočil o tři body na 20:23. Naštěstí se klukům podařilo dát bod a za stavu 21:23 šel na podání Petr, který udržel pevné nervy a dopodával druhý set do konečného vítězství.

Z celkové předvedené hry v obou zápasech byli nadšeni nejen trenéři, ale i rodiče, kteří přijeli podpořit své syny. Je vidět, že hra je lepší a lepší zápas od zápasu. Zejména si hráči osvojili systém hry na jednoho nahrávače. Naší silnou stránkou je týmová spolupráce a vyrovnaná výkonnost jednotlivců. Ale i nadále je před náma hodně práce především ve zdokonalování se v jednotlivých technikách obdití míče a hra v poli.

Marek Jaroš

Přejít nahoru