Družstvo 7. tříd

Zleva nahoře:        Bára Pokorná, Lucie Polakovičová, Natka Dvořáková, Eliška Kotasová, Štěpán Procházka, Tom Staněk, Bibi Obručová

Zleva dole:             Lucie Ondráčková, Kája Kellnerová, Ivana Severinová (trenérka), Natali Dvořáčková, Kačka Nováková

Chybí:                    Nela Lajcmanová, Verča Malá, Miloš Malý (trenér), František Lavička (trenér)

Po roce jsme pro sezónu 2019/2020 opět obnovili kategorii staršího minivolejbalu. Počátek roku byl trochu chaotický, protože se nedařilo sehnat trenéra a trénovat jsme začali až na přelomu září a října. Nakonec jsme do krajského minivolejbalu přihlásili 2 družstva.

Družstvo Z1 hrálo ve složení Kája Kellnerová, Natali Dvořáčková, Lucka Ondráčková a Štěpán Procházka a družstvo Z2 zastupovali Bára Pokorná, Natka Dvořáková, Verča Malá, Tom Staněk a Lucka Polakovičová. Prvních dílčích úspěchů jsme dosáhli hned na prvním rozřazovacím turnaji v Brně, kde obě družstva skončila s bilancí 5 výher a 1 prohra. První ostrý turnaj proběhl v listopadu v Letovicích, kde družstvo Z1 bylo nasazeno do první a druhé družstvo Z2 do druhé výkonnostní skupiny (a to jen z důvodu, že dle pravidel je snaha aby v jedné kategorii nehrály 2 týmy z jednoho klubu). První družstvo skončilo na 3. místě a druhý tým pak ve své kategorii na 2. místě.

Další turnaj se uskutečnil opět v Letovicích 26. ledna 2020. První tým se umístil na 2. místě a tým „Z2“ ve své skupině skončil také na 2. místě, což znamenalo postup o kategorii výše.

Poslední turnaj se konal 1. března 2020 pro změnu opět v Letovicích, kde již obě družstva hrála v nejsilnější skupině a skončila na 6. a 7. místě a uhájila setrvání v nejsilnější skupině.

Finálový turnaj se měl konat na konci dubna v Brně, ze zjevných důvodů se však neuskutečnil. Výsledkově se nám celou sezonu víceméně dařilo a na turnajích jsme se potkávali s týmy Znojma, KP Brno, Sokola Brno I, Letovic, Břeclavi, ZŠ Vejrostova a Předklášteří. Během sezony se k nám připojily ještě další 3 dívky (Eliška Kotasová, Nela Lajcmanová a Kačka Nováková), které ale do turnajů nezasáhly.

Od nové sezony budou děti hrávat v kategorii 7. tříd pod trenéry Františkem Lavičkou a Milošem Malým. Důvod je prostý, a sice že by se nám nepodařilo obsadit kategorii žáků (momentálně jsou v týmu jen 2 kluci), když přetrvává trend, že v minivolejbalu máme převážně dívky. Toto je ale poslední kategorie, kde mohou být ještě družstva smíšená. Vzhledem k tomu, že „sedmáky“ čeká velký skok z minivolejbalu na šestkový volejbal jsme s dobrovolným tréninkem na antuce začali již koncem července. Antuka je navíc příjemným oživením tréninku po celé sezóně strávené v hale.

Miloš Malý, trenér mládeže

Scroll to Top