Družstvo žákyň

Zleva nahoře: Katka Skoupá, Verča Malá, Natali Dvořáčková, Nela Dostálová, Aneta Hronová, Kája Kellnerová, Eliška Kotasová, Eliška Ondroušková, Natka Dvořáková a Miloš Malý

Zleva dole: Olga Nedvědová, Bibi Obručová, Lucka Ondráčková, Ema Severinová, Katka Nováková a Bára Pokorná

Chybí: Lucka Polakovičová

Slovo trenéra:

V letošní sezoně jsme po několika letech obnovili družstvo žákyň. Ovšem hned před jejím začátkem hlavní trenér Franta Lavička víceméně ukončil činnost z pracovních důvodů, a jelikož mohl vypomáhat už jen na dálku, musel jsem se z role asistenta přesunout na post hlavního trenéra. 

Kategorie žákyň nebyla několik sezón obsazena, tím pádem jsme nevěděli do čeho jdeme, jaký systém hrát, jakým systémem budou hrát ostatní týmy a vstupovali jsme do sezóny se spoustou otazníků. Všechny holky v týmu navíc hrály také první sezonu šestkový volejbal, a tak jsme do sezony vstoupili bez jakýchkoliv zkušeností.

Nicméně prali jsme se statečně. V průběhu sezony se k týmu připojila trenérka Katka Skoupá a mohli jsme přizpůsobit tréninky, kdy mladší a starší potřebovaly trochu jiný tréninkový přístup. To se nám díky tomu, že jsme na tréninku už byli dva, podařilo realizovat a také trénink mohl být „výživnější“ a vzestup na holkách byl znát. Nakonec nám jen těsně unikla finálová osmička a konečné 9. místo z 24 týmů v podstatě odpovídá našim možnostem, kdy první 4 týmy jsou vlastně sportovní třídy Králova Pole, Znojma, Břeclavi a ZŠ Brno Milénova. Jen naše nezkušenost nás možná stála proniknutí do zmiňované první osmičky s možností zahrát si finálový turnaj.

Důležitější kroky, které klub a zejména holky docení až časem, se udály v zákulisí. Jedná se konkrétně o rozšíření našeho trenérského týmu o Jiřího Rozmana a Olgu Nedvědovou. Díky tomu se dostáváme do komfortní situace, kdy od příští sezony budou mít týmy U18 (Lvíčata) a U16 (žákyně) po dvou trenérech. A věřte, že pokud holky budou na tréninku makat jako doposud, tak toto vše ponese ovoce a holky se budou neustále zlepšovat. 

Trénovali jsme až do konce června, kdy jsme už byli rozdělení na nové kategorie, které budou v nadcházející sezoně nově uspořádány. Zároveň se už do přípravy žákyň připojily i holky z minivolejbalu.

Sezonu holky zakončily turnajem v Předklášteří, kde souboj s ZŠ Vejrostova o prvenství ve skupině byl ozdobou sezony, kdy i přes těsnou prohru způsobenou trošku chaosem při přechodu na nové postavení byl vidět velký herní pokrok a zejména velká bojovnost. Většina holek se turnajem v Předklášteří rozloučila s kategorií žákyň a nyní je čeká nová výzva v nové kategorii U18 pod trenéry Jirkou Rozmanem a Katkou Skoupou. Ti mladší (U16) budou vedeni trenérskou dvojicí Miloš Malý a Olga Nedvědová.

Miloš Malý, trenér

Přejít na začátek