Družstvo juniorů

Zleva nahoře:        Svatopluk Kolařík (trenér), Adam Chlup, Martin Rozsypal, Dominik Jaroš (muži “A”), Ladislav Odehnal, dres č. 4 Davida Kyselky”, Vladislav Staněk, Michal Jaroš (muži “A”), Pavel Otáhalík (muži “B”), Antonín Lavička (muži “B”) a Lukáš Pospíšil (trenér)

Zleva dole:             Lukáš Jůza, Martin Kyselka, Daniel Horký (muži “B”), Tomáš Rozman, Lukáš Pospíšil (muži “A”) a Matouš Pospíšil

Chybí:                    Jakub Cícha, Petr Havlát a David Kyselka

Slovo trenéra juniorů a kadetů VS Drásov

Sezona 2019/2020 pro nás začala klasicky soustředěním v Letovicích. Zde, už znalí podmínek, jsme společně se Sváťou Kolaříkem proháněli kluky po celý týden v hale. Do nové sezony jsme šli ochuzeni o ročník 1999. Nový základ týmu tvořil na nahrávce Lukáš Pospíšil, který snoubil volejbalovou sportovní aktivitu za juniory a i občas mužský tým Drásova se studiem medicíny. Dalším hráčem byl Michal Jaroš, kterého jsme však byli nuceni zapůjčovat mužskému A-týmu více, než jsme chtěli. Na bloku se nám objevili Kuba Cícha a Martin Rozsypal. Další hráči Matouš Pospíšil, Tomáš Rozman, Vláďa Staněk, Laďa Odehnal, David Kyselka, Lukáš Jůza a Honza Halas hostující z Letovic již neměli tak jednoznačné určení a zdárně se objevovali v podstatě na všech postech. Tým doplňovali Adam Chlup a Martin Kyselka, kteří ještě vypomáhali žákům a nově Venca Just.  S Vysočinou a krajskou soutěží kadetů pomáhali žáci Štěpán Chalupník a Marek Jaroš.

Pro novou sezonu jsme vybrali opět tři soutěže. Juniorská liga, dále juniory Vysočinu a kadety JmK. Předpokládali jsme vyšší počet zápasů a tím získání více herních zkušeností pro kluky.

V juniorské lize nás nakonec bylo pouze pět týmů a na Vysočině pouze čtyři. Zde se hrálo systémem dvojzápasů a to v sobotu liga a v neděli Vysočina. Kadeti měli soutěž také v neděli, ale turnajovým systémem. Zápasy jsme odvedli společně se Sváťou Kolaříkem a i s pomocí našeho výborného manažera Stanislava Slezáka. Většina kluků se zapojila i do nové soutěže, do které se přihlásili odchozí junioři ročníku 1999, a to přebor kraje mužů II. třídy. Musím přiznat, že zrovna v této soutěži jsem viděl nejkrásnější zápas současných a loňských juniorů Drásova, proti bývalým ligovým hráčům (Jehnice), kde kluci nekompromisně vyhráli 3:0.

V září jsme ještě trénovali třikrát týdně, ale od října se počet tréninků jako obvykle snížil na dva, což je u mládeže naprosto nedostatečné.  Dobrý začátek sezony se koncem října začal lámat a na mužstvech se objevila jistá únava. Bohužel juniorský tým nebyl ještě dostatečně psychicky vyzrálý a i přes některé individuální výborné výkony celkově tým nepodával předpokládané výsledky. Proto jsme radikálně změnili koncepci. Domluvili jsme se alespoň na třetím tréninku v Orlovně v Čebíně, kde jsme nastartovali pod vedením kondiční trenérky hokejové reprezentace Hany Bubníkové program kondiční přípravy. Bohužel epidemie koronaviru v březnu 2020 ukončila veškeré herní a tréninkové aktivity. Sešli jsme se poté až v červnu.

V sezoně 2019/2020 se tedy 1. liga Juniorů ani Krajský přebor kadetů nedohrály. V juniorech bychom se umístili asi někde v polovině, v kadetech „bramborově“. Ale krajský přebor kraje Vysočina jsme opět vyhráli. Důležité je také zmínit, že naši maturanti úspěšně odmaturovali.

V srpnu jsme začali novou sezonu. Tentokrát netradičně, a to společně s mladší částí chlapského A-týmu soustředěním ve Vidnavě u polských hranic, a to pro juniory kondiční přípravou a další týden herním soustředěním v hale v Letovicích.

Doufám, že letošní sezóna již nebude přerušena, junioři maturanti úspěšně zvládnou školu i přijímací zkoušky na VŠ, ale hlavně že bude dál pokračovat „úžasná parta“ mladých volejbalistů Drásova.

Lukáš Pospíšil, trenér družstva

Přejít na začátek