Družstvo kadetek

Magda Vojancová
Tereza Baláková
Patricie Chvátalová
Kamila Kollarčíková
Eliška Křivánková
Natálie Dostálová
Nikola Málková
Barbora Málková
Agáta Pokorná
Radka Mezuláníková
Ema Tefelnerová
Adéla Škarohlídová
Emil Čupera, trenér
Petr Málek, trenér

Po kvalifikaci se družstva podle výsledku rozdělí do turnajových čtyřek. Mezi jednotlivými čtyřkami se v dalších kolech postupuje a sestupuje. Čím vyšší skupinu (čtyřku) družstvo hraje, tím více získá bodů do celkové průběžné tabulky. Finále se boduje dvojnásobným počtem bodů.  Celkem startuje 13 družstev.

V předčasně ukončené sezóně 2019-20 skončily drásovské starší žákyně na 6. místě, které by jim bezpečně zajišťovalo účast v osmičlenné finálové skupině. V soutěži startovalo celkem 24 družstev. V sezóně 2020/2021 budou tyto hráčky poprvé startovat v kategorii kadetek, i když polovina družstva by ještě mohla startovat v kategorii žákyň. Důvodem je i to, že získat tréninkové hodiny pro další družstvo je vzhledem ke kapacitám vnitřních sportovišť v Drásově nemožné. Družstvo prošlo nelehkou změnou od spontánně dětského přístupu ke hře s dospěláckým herním projevem.

Nicméně družstvo kadetek se výrazně posunulo a kolektiv se spoluhráčsky stmelil. V družstvu však zůstává výrazný rozdíl ve volejbalových dovednostech mezi jednotlivými hráčkami, kde důvodem je i počet absolvovaných tréninků. Protože družstvo juniorek má úzký kádr hráček, počítá se v sezóně 2020/2021 se střídavým startem vyspělejších kadetek v družstvu juniorek. Kromě posunu z kategorie žákyň do kadetek budou hráčky po ukončení základní školy začínat v dalším studiu na školách středních a tím se bude muset změnit i organizace jejich mimoškolního času.

Emil Čupera, trenér družstva

Scroll to Top