Share

Drásovští volejbalisté zahájili další druholigovou sezonu

Nový ročník jsme začali v sobotu 1.října regionálním derby ve Šlapanicích. Do úvodního utkání poslal trenér Dvořák sestavu: Kubernát, Lípa, M. Pospíšil, Havlík, Uher, Pocházka - Jelínek.

Úroveň hry obou soupeřů odpovídala tomu, že se jedná o začátek sezony. Hráči se dopouštěli mnoha nepřesností či nevynucených chyb. Domácí se však brzy vzpamatovali zlepšili se ve všech herních činnostech a set získali zcela jasně 25: 15. Také začátek druhého setu zastihl naše hráče v letních nedbalkách. Teprve změny v sestavě zřejmě zapůsobily jako podzimní budíček, naši začali postupně ukrajovat z náskoku šlapanických, zvládli lépe i vypjatou koncovku a po výhře 24:26 bylo srovnáno. Teprve ve třetím setu předváděla obě mužstva volejbal s přívlastkem druholigový. Diváci viděli vyrovnaný a dramatický souboj jehož závěr zvládli lépe opět naši 23:25 a ujali se vedení 1:2. Do dalšího setu jsme tedy vstupovali v dobrém rozpoložení, které nám však příliš dlouho nevydrželo. Naše hra zcela nepochopitelně propadla do hlubokého podprůměru, čehož Šlapanice pochopitelně využily a po zcela jasné výhře 25:16 poslali utkání do rozhodujícího pátého setu. V něm došlo k dalšímu výkonnostnímu kotrmelci našich hráčů. Byli to oni, kdo si v úvodu vypracoval mírný náskok, který se jim podařilo uhájit až do vítězného konce 13:15 celkem tedy 2:3.

Odvetu jsme zahájili v sestavě: Hökl, Lípa, Olšar, Havlík, Krsek, Procházka - Jelínek. Úvod naši opět poněkud prospali a umožnili domácím pohodlnou výhru 25:20. Nikoho v hale nepřekvapilo, když se naši opět zvedli, bez problémů ovládli další set 18:25 a srovnali na 1:1. Třetí set? Samozřejmě další těžko uvěřitelný obrat a snadná záležitost šlapanických 25:19. Podle podivné logiky tohoto duelu měli dalšímu dějství vévodit naši, stal se však pravý opak. Naše hra postupně upadala a upadala až narazila na výkonnostní dno. Ani hráči Šlapanic zřejmě nevěřili, jak snadno získali set poměrem 25:15 a celkové vítězství 3:1.

S jednou výhrou ve Šlapanicích můžeme být spokojeni s výkonem však rozhodně nikoliv.

V sobotu 8. října se poprvé představíme v domácí hale. Naším soupeřem bude Hlučín, který se v úvodním dvoukole postaral o dokonalou senzaci když dokázal dvakrát zvítězit na půdě největšího favorita soutěže Bučovic.