Share

Muži 7. a 8. kolo VS Drásov - VSK VŠB - TU Ostrava 8. 10. 2016

K druhému domácímu dvojkolu k nám zavítal mančaft s nejsložitějším názvem. Ostrava zatím překvapivě drží vedení v soutěži, když ji posílilo několik odpadlíků z prvoligových Beskyd. Celkově je tabulka zatím značně vzdálená od papírových předpokladů z dřívějších ročníků, nicméně po Vánocích už budeme chytřejší….

 

7. kolo VS Drásov - VSK VŠB - TU Ostrava 1:3 (-20,12,-17,-24)

Už poslední zápas v Napajedlích dával tušit, že bychom konečně mohli začít hrát slušný volejbal a tak i přes zvěsti o síle Ostravy jsme se cítili krásně na hrušce (vlastně spíš na meruňce). Do špílu jsme vlítli bez jakýchkoli obav a dle toho vypadala i předváděná hra. V prvním setu tahačka od začátku o každej balon. Přihráváme dobře, skládáme, servis zatím nic moc. Při stavu 19:19 vyrábíme několik vlastních chybek a koncovku už ani nevidíme.

Do druhého setu vlítáme s vervou hlavně na servisu a od prvních míčů nedáváme Ově sebemenší prostor k realizaci úspěšného útoku.

Třetí dějství a dnes poprvé začínáme výrazněji chybovat na přihrávce. Se servisem jsme si taky nijak nepomohli, takže jasná záležitost. Stav 1:2.

Nechtěli jsme pustit body za žádnou cenu. V dalším setu nám soupeř odskočil hned z úvodu, ale trpělivě jsme ztrátovali a sem tam přihodili bodík a u dvacítek už jsme byli zase srovnaní a připravení na parádně heclou koncovku. V tuto chvíli se hrál z obou stran velmi pohledný voliš. Bohužel, nastaly zcela nečekaně tři naše nevynucené chyby v řadě, čímž jsme celý vydřený set darovali bez boje hostům a s tím i tři body do tabulky.

Polívka v pauze pěkně zhořkla, protože za předvedený výkon jsme si minimálně jednoho bludišťáka zasloužili.

 

8. kolo VS Drásov - VSK VŠB - TU Ostrava 3:1 (19,20,-22,23)

I přes zklamání z dopoledního utkání jsme chtěli s Ostravou uspět. Nastoupili jsme do utkání dobře, tlačili na servisu, a i když nám to na přihrávce občas zaskřípalo, zadařilo se třeba z těžké pozice na útoku. Kupodivu jsme měli i hodně ubráněných míčů v poli. Hosté hráli s o malilinko menším nasazením než my a to rozhodlo o všem.

3 body doma a u nás spokojenost jak cyp, hlavně s předvedeným volejbalem, na který se letos poprvé dalo i dívat.

 

Poznámky:
Po zápasech sme měli oslavičku v Kuřimě, kde se slavila 40tka našeho Jary Sťjů Sekala. Pospec Bros z ní zamířili sice na vlak, ale vzali to přes metro, tak doufám, že už jsou dneska doma.

Jinak se po dobu mé služby nic zvláštního nestalo.

Viktor Lípa

 

 

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit