Share

Muži 29. a 30. kolo VK Polanka nad Odrou - VS Drásov 18. 2. 2017

Třetí únorová sobota patřila poslednímu z řad moravskoslezských turné, a sice do neoblíbený Polanky. Kucí zde jsou zvyklí rubat od rána („bo neni čas, ****“), takže se začíná už v 9 hodin. Tradičně jsme tedy podráždění již v týdnu před tímto tripem, páč odjezd v 5:15 následovanej tříhodinovou štrekou na sever neplní naši představu o sobotním ránu. Nemluvě o tom, že ráno byla solidní ledovka. Hagara vypadal s berlema jak pavouk sekáč na zamrzlým rybníku. Každopádně jsme dojeli v celku v počtu dvanácti chalanů a dvou kotoučů. Nezúčastnil se jen mistr Krskůj.

 

29. kolo VK Polanka nad Odrou - VS Drásov 1:3 (22, -25, -19, -19)

Nastoupili jsme v základní sestavě Kokain-Lidoop, Viki-Milhaus a Roman Tyčka-DiscoSťjů. Na libretu Venca Konopník (Václav, pro cizí jenom Václav!). No zrovna dobře jsme nezačali. Špatnej příjem, neskládání útoků a bordel na hřišti. Hlavně ale moc nenucených chyb rozhodlo o tom, že jsme úvodní sadu projeli. Druhej set už to bylo lepší. Zlepšili jsme se na útoku a při obraně soupeře a po dramatický koncovce srovnali na 1:1. Další sety už jsme byli viditelně lepší, což vyústilo ve výhru 3:1 a zisk 3 bodů. Hladoví jsme došli do šatny, kde na nás čekalo Milošovo překvapení v podobě 20 kuřecích řízků. K tomu dostatečný zásoby chleba, okurků, kozích rohů a plzniček. Děkujeme ještě jednou Milčovi a Ivonce, která, měsíc před plánovaným termínem porodu dvojčat, ve 4 ráno šnycly smažila.

 

30. kolo VK Polanka nad Odrou - VS Drásov 1:3 (-19, 18, -18, -18)

Druhej zápas jsme začali podstatně líp. Soupeři odešel jeho asi nejlepší hráč, nahópanej univerzál, což se projevilo na kvalitě útoku z handy. Najednou se hra Polanky i díky našim lepším servisům přesunula především na hlavní kůl, kterej jsem zvládali líp bránit. První set šel k nám. Pak se ale soupeř vzepřel a trhnul sadu druhou. Naštěstí jsme se však dokázali včas zvencnout, zlepšit přihrávku i útok a dohrát zápas v náš prospěch. Další výhra 3:1 znamenala plnej počet 6 bodů, po čemž jsme v Polance toužili léta.

 

Pod čarou…

Začátek v 9 má i svý světlý stránky. Dohráli jsme totiž v 10:45, v 11:45 jsme začínali druhej zápas a někdy po druhý jsme vyjížděli z Polanky.

Na vedlejších hřištích hrály žákyně a juniorky z Polanky. Juniorky hostily tým z Hnojníku. Chvíli jsme přemýšleli, zda jde o obec či o sponzora. Strejda google (ne Olaf) poradil, že jde o obec.

Výhra nad Polankou nás posunula na 4. místo, čtyři body před Hlučín, dva před Šlapky a bod pod Ostravu, čímž oficiálně vyhlašuju boj o 3. místo, což je vzhledem k našemu zápasovýmu rozpisu úkol těžkej, ne však nemožnej.

Příští sobotu máme volno, plánujem se věnovat relaxu a kultuře. Sobotu poté doma přivítáme Střelice.

 

 František Lavička

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit