Muži 11. a 12. kolo Drásov 'A' - Morávka

11. a 12. kolo Drásov 'A' – Morávka 10.11.2012

V sobotu nás přijel navštívit nováček druhé ligy TJ Morávka. Ta se zatím krčila na posledním místě tabulky bez jediné výhry a teoreticky to měly být dvě jasné výhry, jenže… V 9:00 přijíždíme k hale. Kucí z Morávky už jsou převlečení do týmových hader a vedou debatu v kroužku na palubovce. Kolem 9:30 vchází do haly zástup borců s dvěma macatejma bubnama a začínají skandovat pro soupeře. Když to zhruba v 9:40 po dvou minutách rozcvičky hosté začínají solit kolem debla, tak vůbec nevypadají na poslední místo v tabulce a já si říkám: A kua.

11. kolo Drásov - Morávka 2:3 (20,19,-20,-22,-11)
K tomu už není co dodat.

I přes očividně dobrou hru soupeře perfektním výkonem vyhráváme první dva sety a pak opět kolaps, zejména končíme na neschopnosti ubránit a dát bod blokem. Drtivá většina útoků hostů je vedena přes uzdraveného hlavního smečaře, který potvrzuje svoje kvality a skládá naprosto všechno. Netuším, jak hrála Morávka bez něho, ale řekl bych, že na konci tabulky dlouho nezůstanou. Tentokrát jsme se z toho neoklepali ani v tajbrejku a přichází velké zklamání z prohry. Už je toho doprdele nějak moc.

12. kolo Drásov - Morávka 3:1 (17,16,-21,19)
První dva sety opět vše v cajku. Hlavní snajper Morávky se naštěstí nedostává příliš k míči a sem tam se nám ho daří i přibrzdit. Ve třetím setu opět fatálně odcházíme na bloku a lehce nás trápí přihrávka. V posledním setu všichni předvádí totální nasazení, protože už nikdo nechce připustit další opakování dopoledního zápasu. I přes velmi dobrou hru soupeře je znát na stěžejních hráčích únava a dopouští se pár chybek. Výhra nelehkého utkání alespoň trochu smazává zklamání z ranní prohry.

Pár poznámek k zápasům:
Asi se od nás očekávaly dvě hladké výhry a nutno říct, že měly být a podělali jsme to sami. Ale tým Morávky rozhodně umí zahrát velmi dobrý voliš a su zvědavej na další vývoj tabulky.
Po špíle následoval večůrek na počest dablovaných třicátin (já a Olaf). Rád bych se podělil o nějakou veselou příhodu, ale abych řekl pravdu, tak kromě toho že sem se probral ráno když sem platil 2,5 tácu pokutu za odtah auta a následně umýval celej poblitej pravobok si vlastně moc nepamatuju. Každovodopádně účet za večůrek je: