Share

Turnaj Luleč 2.9.2014 - družstvo mužů 'B'

V sobotu 2. srpna jsme se s klukama domluvili, že se pojedeme vykoupat do zatopenýho lomu do Lulče. Shodou okolností i tamní volejbalový klub pořádal voliš turnaj. Tak se na místě rozhodlo, že si zahrajem. Samozřejmě se přihlásila lehčí skupina a šlo se na věc. Jelikož jsme chtěli předvést lepší výkon než o týden dříve v Holubicích, museli jsme máknout.

  

První zápas jsme nezačali vůbec špatně, ale soupeř byl o malinko lepší a v obou setech zvítězil v koncovkách. Hrálo se jen na 2 hrané sety, takže už nám nezbyl žádnej prostor na obrat a museli jsme se sklonit před soupeřem.

Další špíl nás čekal velmi dobře známí protihráč a to Pozořice. Toto utkání z naší strany bylo nejspíš nejpovedenější a dalo se na to prý i koukat. Paradox je, že kdykoli na ně na turnaji narazíme, tak vyhráváme, ale přijde-li najedou soutěžní mistrákovej zápas, prohrajem. Asi bychom to měli otočit.

Poslední zápas ve skupině se hrálo proti poměrně starších pánům a bylo jasný, že je musíme buchnout. Museli jsme vyhrát co největším rozdílem, bychom postoupili do semifinále. To se taky povedlo, jenomže velkým rozdílem ne a už vůbec ne pěkným volejbalem. Podle Marových slov se na to vážně nedalo dívat. Všichni na hřišti to věděli. Tento špíl byl od začátku až do konce jedno velký trápení.

Asi těsně jsme postoupili do semifinále, ale u nás ve skupině bylo o jednoho soupeře méně, tak jsme si krátili chvíli na skokánku v lomu.

Do semifinálovýho utkání jsme dostali domácí Luleč. Začátek byl dobrý a proto se vyhrál první set. V tom druhým nám krapet ujel vlak a už od startu jsme tahali za kratší konec. Bohužel náš tiebreak začal stejně jako set před tím. Prohrávalo se asi 12:6, ale ještě jsme to dokázali otočit na 12:14. Za nepříznivých podmínek pro soupeře jsme toho patřičně využili. Jenže co by ostatní týmy vyhráli my prohráváme a čekáme na zápas o 3 a 4 místo. Klukům ze Šlapanic se už zjevně nechtělo hrát a tak kontumačně vyhráváme a získáváme pohár a 500 korun za 3. flek.

 

Pod čarou:
Dva z místních fanoušků byli tak moc posíleni alkoholem, že domácím pomale vyhrožovali defenestrací a nakonec si asi i mysleli, že Drásov je součát Brna. Trochu usměvné.
Podle mě se nám turnaj vyvedl rozhodně lépe než v Holubicích, takže z mýho pohledu spokojenost.

 

Pepa Kubernát

 

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit