Share

Muži 13. a 14. kolo SKP Kometa Brno - VS Drásov 'B' 11.10.2014

K poslednímu zápasu letošního roku jsme se rozjeli do brněnských Pisárek, kde sídlí Kometa Brno. Nováček v naší soutěži, který se ale netají postupovými ambicemi a povedlo se jim poskládat solidní družstvo. A protože se jedná o samé mladší hráče dal se snad poprvé za několik let v soutěži kraj 2 očekávat volejbal, kterej nebude připomínat zákopovou válku a bude spíše rozhodovat útok než tuhý pole. Každopádně bylo se nač těšit.

SKP Kometa Brno - VS Drásov 'B' 2:3(20,-21,20,-20,-9) a 3:1(-23,19,18,24)

1. zápas
Jelikož i tentokrát nám počasí přálo(teplo,nesvítí slunce a nefouká vítr), hrálo se znovu na antuce. První set byla taková oťukávaná, ale nedařilo se nám ubránit rychlou hru soupeře a ani náš útok po příjmu nebyl nijak dominantní, z toho vyplývá ztráta setu. V tomhle tempu pokračoval i druhý set až do poloviny, potom se nám podařilo ubránit, složit bodovky a najednou jsme byli o čtyři bodíky ve vedení, což jsme udrželi až do konce. Bohužel v setu 3 naše zápasová vlna nabrala opět směr dolů. Nepovedený začátek, kdy jsme hodněkrát po sobě neotočili, se s náma vezl až do konce. Jenže zbraně jsme nesložili a v dalším setu se nám opět povedlo ubránit, soupeř taky něco vyhodil a náš triumf v setu čtyři zakončila červená karta pro trenéra Komety za špatné střídání a následné nepěkné slovo směrem k sudímu, který si to správně nenechal líbit. Po čtyřech setech bylo jasné, že jedna strana kurtu je buď prokletá nebo z kopce. Každopádně jsme došli k závěru, že tenhle zápas se na ní vyhrát nedá. Kapitán Míra na to zareagoval výborně a při losu do tajbrejku vybral stranu. Tím pádem jsme věděli, že budem dohrávat na vítězné straně. Povzbuzení touto zprávou a ziskem prvního bodu za uhrané dva sety, jsme na soupeře vlétli jako vichr z hor a postupně jsme bodově ujížděli a ujížděli až jsme nakonec dojeli k cílovému 15 bodu a mohli roztočit vítězné kolečko.

2. zápas
Protočli se blokaři a nastoupil domino místo Benyho. A začala urputná bitva o každej bod. Nikdo se moc ve skóre necuknul až do konce a tak při našem prvním setbolu tuto zápletku rozsekl Gáma (s přehledem esíčko o pásku). V dalším setu to byla úplně stejná hra až do stavu 18:18, pak jsme snad pětkrát neoočili a bylo vymalováno.V dalším setu jsme úplně ztratili půdu pod nohama, něšel nám příjem, ale největší rozdíl byl asi v útoku. My jsme lobovali oni smečovali. V čtvrtém setu jsme se ještě kousli a hra se vyrovnala. Dokonce jsme měli pár bodů náskok, ale rozhodl opět důraz na útoku, kterej nám v tomto zápase viditelně scházel.

Sestava: N: Pepe JAKUBernát U: Radim B: Patěk, Mára, Gáma S: Míra BENYšuj, Domino a já L: Čert, Červ nebo taky Olgoj Chorchoj

Poznámky:
- Máme za sebou podzimní část sezóny, tabulka je sice neúplná z důvodů přeložení některých zápasů, ale můžu říci, že si nevedeme vůbec špatně a to i přes to, že do souteže přibyli oproti loňsku 2 silné týmy. Bilance zápasů 8(výher) : 4(prohry) a ze žádnýho dvoj utkání jsme nevezly nikdy míň jak 2 body = maximální spokojenost.

- Jelikož už máme za sebou i závěrečnou pitku(která se povedla) tak nás čeká pár měsíců volna, kdy si vlastně můžeme dělat co chceme a pak od ledna zase pomalu do přípravy. Věřím tomu, že pokud zamakáme jako do teďka nebo i trošku víc, tak by z toho na konci soutěže mohlo být zajímavý umístění. No snad se nám to povede.

A jelikož je půlka soutěže, je čas výhlásit pár Nej věcí takže :
1. Nejlepší smeč - Bejkův útok do debla po náhrávce od gámova bicáku.
2. Nejhorší smeč - Bejkův útok na jednoblok loktem (ale opravdu) až do pletiva ohraničující sousedův pozemek.
3. Největší smolař - Ráďa a jeho půlroční zranění. Prvně noha a pak žebra. Jen pro zajímavost, kdyby původ Ráďových zranění někdo natočil a poslal do Darwinových cen na stream dostal by něco kolem 50%.
4. Nejvtipněší věc - Paťkův výbuch zadního kola na sluníčku :-D.
5. Největší rebel - paradoxně je to Carda, který hrál s náma jedinej zápas a hned dostal (jako jedinej) žlutou kartu.
6. Nejslušnější hráč - Červ, k tomu není co dodat, zatím je moc mladej, však on se ještě zkazí.
7. Nejlepší účast na tréningu - Pepe a Beny.
8. Nejlepší účast v hospodě - Já a Radim.