Share

Turnaj Hrušovany u Brna

Jelikož jsme halovou přípravu na jarní část sezóny začali klasicky v lednu a na tréninku dřeme vždy jako koně, byl čas ozkoušet naše herní dovednosti po téměř 2. a půl měsících trénování v praxi. Pro tento účel nám stejně jako loni posloužil turnaj v Hrušovanech u Brna, kde jsme loni zvítězili a letos jsme tedy jakožto obhájci nemohli chybět. Loni se dávala jako hlavní cena slivovice, z toho důvodu se na turnaj asi nejvíc těšil její milovník Patěk. Po 40 minutách svižné cesty přijíždíme na místo, naše výprava čítá 8 kusů v podstatě skoro stejných jako loni. V Hrušovanech panuje stejné počasí jako loni, u vstupu do haly pokuřuje stejný pán jako loni, dostáváme stejnou šatnu jako loni a aby toho nebylo málo, stejně jako loni jsme i přes pokročilou hodinu dorazily jako první (hned po domácích). Když se dostáváme do míst, kde se rozhoduje o osudu turnaje, totiž na bar, od organizátorů prosakuje informace o logistických problémech ostatních družstev. Z tohoto důvodu se začátek odkládá na 10 hodinu. Po příjezdu dalšího soupeře, družstva z Hrušovan nad Jevišovkou (dále jen „Hrušnad“ ), kteří si cestu zkrátili přes Vídeň, se dozvídáme, že další týmy dnes nedorazí. Od pořadatelů dostáváme na výběr, jestli budeme hrát na dva vítězné nebo na 3 hrané sety. My, spoléhaje na naši slušnou fyzičku, volíme možnost na 3 hrané.Sestava: N: Pepa jaKubernát B: Paťěk,Gáma,Mára S: Míra Benyšuj,Já a chvilku Červ U:Ráďa L:Červ a chvilku Míra

1. zápas: Drásov – Hrušnad 2:1

Pro tento turnaj se mi dostalo té cti, že jsem byl určen Kapitánem. Při losu jsem mazaně zvolil příjem, tudíž výhodu útoku. Bohužel se to v prvním setu ukázalo spíše jako nevýhoda. Ne, že bychom hráli zrovna tragicky, ale byla to velká bída. Kromě nešikovnosti v poli jsme přidali chyby na podání a v útoku a potvrdilo se to, co jsme věděli z tréninku, že když postavíme základní sestavu tak nám to nejde. Druhý set už to byla ale jiná písnička. Ráďův proslov plus naše tajná taktická zbraň v podobě posunutí základního postavení o tři místa vpřed, troufnu si říci, rozhodla zápas. Ač se tato změna taktiky může jevit poněkud jednoduše, tak my už ji máme mistrovsky secvičenou a zatím nás to vždycky vytáhlo z bryndy a stejně tak i tentokrát. Začátek sice nebyl pořád dominantní, ale postupem času získáváme více a více půdy pod nohama, až jsme nakonec vcelku v pohodě druhý set vyhráli. Rozhodující sada začala vyrovnaně až do stavu 2:2. Pak jsme 4krát po sobě nekompromisně zasmečovali, že se soupeř mohl po našich útocích jenom dívat, což udělal dobře, protože všechny útoky skončily v autu. Za stavu 6:2 pro Hrušnad jsem vycítil, že už nám pomalu, ale jistě začíná téct do bot, tak jsem jako správný kapitán vzal odpovědnost na sebe a vzal jsem tajm. Bohužel moje představa, že tajm nás vytáhne z krize, se ukázala jako poněkud lichá a hned po tajmu jsme dostali další dva bloky a bylo to 2:8. Naštěstí potom soupeř z Hrušnadu zkazil podání a mohli jsme konečně otočit, jenomže z náskoku jsme nestáhli vůbec nic až do stavu 15:8. Do této chvíle sice padají naše akcie dolů skoro stejně rychle jako rubl, ale pak přeci jen při Ráďově servisu se nám podaří šňůra. Jenže soupeři se nechtěli nechat dotáhnout a zkušeně vzatým oddechovým časem nás na chvilku přibrzdili. Ale to už jsme je měli na dohled a zlepšená obrana nás dokonce poslala do koncovky s poměrně luxusním náskokem jednoho bodu. Následně zaúřadoval Paťěk nad sítí a měli jsme dokonce tři mečboly. Samozřejmě jsme proměnili až ten třetí, ale na to už se historie ptát nebude, obrat byl dokonán. Naše hra sice měla k dokonalosti poměrně dost daleko, asi jako mají zprávy na novinkách.cz k seriozním zprávám, ale výhra se počítá.


2. Zápas  Drásov – Hruš u 3:0

V zápase proti domácímu týmu jsme byli poměrně jasným favoritem, takže hlavní úkol zněl: nepodcenit a dojít rychle pro vítězství. Nutno říci, že se nám to povedlo, zápas nenabídl moc dlouhých výměn a tak jsme si mohli zkusit pár kombinací. Za zmínku stojí určitě Gámova  snad 12–ti bodová šňůra na podání, Márův ukázkově sehraný signál číslo 4, který byl jako ze světové ligy, nebo opět výborný taktický tah přesunout na 3. set Červa z libera na první smeč. Mimochodem Červ si na smeči  udržel poměrně slušnou úspěšnost na smečaře rovných 100%.

V posledním zápase turnaje v tzv. hrušovanském derby porazil Hrušnad  Hruš U jasně 3:0, nicméně na našem prvním místě to už nic změnit nemohlo. A tak se nám povedlo to, co ještě nikomu v historii ne (aspoň myslím), obhájit prvenství v tomto turnaji. Kromě slávy a úcty místních jsme získali rovněž pamětní list a láhev vína, což rozladilo hlavně Paťka a výraz v jeho tváři se změnil z polojasna na oblačno až zataženo.

Poznámky:
Turnaj se stihl odehrát rekordně rychle, po skončení zápasů jsme si stihli dát ještě sprchu, 2 piva a přesně ve 14 hodin jsme dorazili do Drásova, kde naše áčko hostilo Holubice. Mimochodem vyhráli oba zápasy, což je velmi slušný počin.
Bohužel letos nebylo při hře tolik vtipných momentů, protože nikomu nepadali gaťata.
Není moc lepších pocitů než zaspat, pak si ještě zajet pro svačinu a přesto přijet na turnaj hodinu před začátkem.
Další turnaj nás čeká zhruba za měsíc v Bučovicích.Tomáš Hrabec

 

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit