Share

Finále JMZCI 2015-2016 Brno, Vejrostova 16.3.2016

Do finálových bojů KP jihomoravského kraje postoupilo 8 žákovských družstev ze třinácti zúčastněných této soutěže. Béčko drásovských žáků skončilo na jedenáctém místě, tudíž již do finále nemohlo zasáhnout.

Žáky  Intertech Drásov A, kteří se celou sezónu přetahovali s Letovicemi o čtvrté místo, čekal první a hned rozhodující zápas s tímto tradičním soupeřem a to o postup do finálové skupiny v případě vítězství o 1.-4. místo v případě prohry o   5.-8. místo.

Zatím co trenéři před zápasem domlouvali letní společné soustředění opět v Letovicích, na hřišti probíhalo rozcvičení a příprava na utkání v napjaté atmosféře. Po zahajovacím hvizdu rozhodčího se naši kluci dostali pod tlak a než se vzpamatovali, prohrávali 1:5, do půli setu se však hra vyrovnala a ke konci setu jsme získali těsné vedení, které jsme v koncovce setu uhájili tím nejtěsnějším rozdílem tedy 25:23. Byl to nervák a ten se opakoval i v druhém setu. Opět stejné chyby a mizerný začátek, opět dotahování. Hra jak přes kopírák prvního setu. Jen díky výrazně kvalitnějšímu servisu jsme hru vyrovnali a těsné vedení dotáhli až konce. Letovičákům se nevyplatila hra na jednoho hráče, mladý Laso nás sice dusil smečem ze všech postů i servisem, ale jeden ač vynikající hráč nedokáže porazit kompaktnější a líp servírující družstvo.  Takže shrnuto -  Letovice jsme posunuli do bojů o páté až osmé místo a nás čekali zápasy s lídrem skupiny tedy Volejbalem Brno a později i Sokolem Brno, který prohrál  se Znojmem.

Výsledky:

Volejbal Brno – INTERTECH VS Drásov        2:0 (11,16)

INTERTECH VS Drásov – TJ Sokol Brno         1:2 (-15,24,-12)

VK Znojmo Přímětice – TJ Sokol Brno          2:0 (19,-21,14)

Volejbal Brno – VK Znojmo Přímětice          2:0 (15,18)

Závěrečná tabulka soutěže:

Co dodat, bramborová medaile se neudílí a zas jen diplom, ale i za čtvrté místo musíme pochválit naše družstvo za dosažené výkony v konkurenci sportovních škol. Žáci INTERETCH VS Drásov A ostudu v sezóně 2015/2016 rozhodně neudělali.