Share

6. kolo KP starší žákyně 7. 1. 2017

Hrálo se v Boskovicích. Ráno se odjíždělo za mrazu, který byl pod dvaceti stupni. To nemělo nic měnit na tom, že se jede skupinu vyhrát a postoupit. I proto, že družstvo bylo početnější o uzdravené hráčky. Jak se ukázalo, klíčový byl už první zápas proti B družstvu Boskovic, které postoupilo z nižší skupiny.

 

Těžko lze ale soupeře porážet, když v setu je 14 zkažených přihrávek a „jednoduché“ míče se nedokáží přehrát. A v tiebreaku pak se pokazí 6 podání. Jak se později ukázalo, postup unikl o 3 tiebreakové míče. Další 2 zápasy pak již byly někde jinde. Kazilo se daleko méně a vycházelo podání. Holky bez problémů porazily Slavkov i Ivančice, přestože ty druhé měly ve svém středu hráčku, která byly v celém turnaji jasně nejlepší. Byly to výhry nad družstvy, se kterými v minulých kolech prohrály 2 : 0.

Hanka s Aďou B. si tentokrát prohodily role co do výkonu. Hance se dařilo víc na útoku než na podání, Aďa zase měla dobré podání, útok jí nevycházel. Obrat u ní nastal, až když začala „sklepávat“ za bloky do pole. Zuzka se opět kvůli nepřesným přihrávkám naběhala až až. Obě Katky a Nikola zahrály dobrý průměr, od Katky P. se čeká, že se stane také „tahounem družstva“. Střídající Tea zápasí stále s tím, že má málo natrénováno. S výkonem z druhého a třetího zápasu v turnaji nemohly mít holky v prvním zápasu s Boskovicemi vůbec žádný problém.

Výsledky :
VS Drásov - Minerva Boskovice B 1 : 2 (-16,14,-12)
VS Drásov - DDM Slavkov 2 : 0 (18,15)
VS Drásov - Slovan Ivančice 2 : 0 (15,12)

Postupuje Minerva Boskovice B, sestupuje DDM Slavkov. Příští soupeři - Slovan Ivančice, Sokol Jehnice a HIPPO Kuřim.

 

Emil Čupera

 

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit